Company Logo

Як удосконалити знання іноземних мов

 

Ви нещодавно закінчили мовні курси, чи спеціальні програми навчання в середній ланці освіти чи у вищому навчальному закладі, ви багато працювали, запам'ятовували складну лексику, удосконалювали мову через аудіо прослуховування, проговорювання і читання вправ, складали діалоги, створювали бліц обговорення,  і ви думаєте про себе: я насправді володію мовою!

Тоді ... ви виходите і намагаєтеся використати ваші нові, щойно засвоєні навички мови в реальному світі.Це може бути ваша перша розмова за межами класної кімнати,чи ви знайшли копію однієї з місцевих газет на мові що вивчали. І ось у вас з'являються перші страхи та переживання, перші сумніви і перша невпевненість, чи настільки досконало ви володієте іноземною мовою щоб гідно використати засвоєний матеріал і не виглядати при цьому не в тому світлі. Тому щоб цього не сталося,ось правило номер один " Різноманітність" у вивченні іноземної мови.

 

1. Урізноманітнюйте ваше читання

 

Читайте все, що трапляється ван на життєвому шляху! Ось ви зайшли в магазин і придбали шоколад іноземного виробника або вам потрапила до рук коробка від пластівців ознайомтеся з інформацією,які виробник повинен вам надати відповідно до норм законодавства даної країни (наприклад, "інгредієнти", "консерванти", "грам"). Читання таких текстів має неоціненне значення. Ви не обов'язково часто зустрінетесь з цими словами в повсякденному житті але скоріш за все унікальний контекст швидко запам'ятаєте. Якщо ви придбали новий прилад, прочитайте інструкцію мовою яку ви вивчаєте. Знову ж таки, ви отримаєте дивовижне розмаїття лексики в абсолютно унікальному контексті. якщо ви живете в країні, де мова яку ви вивчаєте є розмовною,це досить легко. Але навіть у вашій рідній країні ви зможете знайти велике різноманіття інформації на різних предметах, як тільки почнете звертати увагу на таку інформацію.

 

Якщо нічого не допомагає, завжди є Інтернет. Читайте на сайті газети (спортивні, кулінарні,економічні, політичні, дитячі рубрики),а не тільки поточні статті із життя,хоча це теж є необхідним. Також можете читати інформацію на різноманітних блогах, які вам цікаві та розширювати словниковий запас таким чином.

 

2. Урізноманітюйте ваше спілкування.

 

 Якщо ви хочете удосконалити свою розмовну мову, ви повинні звернути увагу на такий аспект: головне мати думки, якими б можна було б скористатися,коли б вам випала така можливість. Читай, думай, май свої ідеї, і висловлюй свою точку зору. Є дві речі над якими варто задуматися; урізноманітнюйте  людей для спілкування та змінюй теми для спілкування. Самою простою темою для спілкування є повсякденні справи, особливо це стосується справ на роботі, в сім'ї,в повсякденному спілкуванні в транспорті, в магазині, в закладах розважального характеру і.т.п.   

 

Звернемо вашу увагу на той факт, що гарним стартом для розмови є політичні події в країні та світі, адже кожна людина на планеті має свою точку зору з приводу політичної ситуації, особливо щодо масовості мітингів, протестів, дефолту  країн Європи,  зміни політичного устрою країн Африки, прогресу Китаю та Японії, та напруженої ситуації між Північною та Південною Кореєю. Також перспективною темою для розмови є політичні події в світі, мистецтво, музика, культурні аспекти а також все те, що має значення для великого кола людей, та є спільною темою для розмови. І на сам кінець,звернемо вашу увагу нате, що ви можете висловлювати власні точки зору з одного питання, а потім переходити на інші теми для розмови тим самим  огортати великий спектр лексики поповнюючи свій словниковий запас та удосконалюючи мову спілкування.

 

3. Урізноманітнюйте  аудіо прослуховування

 

Для багатьох студентів які беруться за вивчення іноземної мови, як показує практика аудіо прослуховування текстів є найтяжчим навиком який потрібно засвоїти у вивченні іноземної мови. Часто студенти скаржаться на  такі аспекти: для когось текст досить легкий, але трапляються такі слова які тяжко зрозуміти. і студент сконцентрувавшись на тяжкому слові втрачає загальний зміст речення або навіть абзацу, а потім робить титанічні зусилля щоб зрозуміти загальний зміст втраченого,й потім це відбувається знову і знову. Для когось швидкість з якою озвучують текст досить повільна або навпаки швидка. Тож пропонуємо один з варіантів покращення аудіосприйняття - програми які змінюють швидкість програвання аудіо та відео файлів. Для прикладу можемо назвати таку програму, як Audacity.Вона дозволяє редагувати звук, та уповільнювати швидкість, при цьому якість файлу не втрачається. Ці функції відкривають новий спектр можливостей перед вами. Ви можете дивитися фільми, мультфільми, документальні фільми, ТБ-шоу, новини, і так далі в тому звуковому та швидкісному режимі, який є прийнятним саме для вас. Все що вам потрібно це завантажити файл в програму Audacity та насолоджуватися переглядом або прослуховуванням. Створіть аудіо та відео бібліотеку та урізноманітнюйте не тільки те що ви слухаєте, але і швидкість з якою ви це робите(з кожним разом пришвидшуйте процес прослуховування.)

 

4. Уріззноманітнюйте ваш словниковий запас

 

 Вивчення нових слів, відбувається постійно, коли ви зустрічаєтесь з новим словом ( від час читання,спілкування, аудіопрослуховування)), Це дуже добре, але це не єдиний спосіб, щоб зустріти нові слова.

 

Ви можете  зробити вивчення слів систематичним: напиклад при наступному поході до магазину зайдіть до прилавку з фруктами, та згадайте назви всіх фруктів, а наступного дня ознайомтеся з усіма овочами і т.д. Коли всі продукти та товари в магазині будуть вам знайомі продовжуйте знаходити інші способи диверсифікації.Обійдіть ваш будинок і пригадайте чи всі слова навколо ви знаєте вашою цільовою мовою.Прогуляйтеся навколо вашого району і зробити те ж саме. Якщо ви зіткнетеся  з іменником, подумайте, які дієслова можуть бути з ним пов'язані і вивчайте їх теж.Головне не зупиняйтесь на досягнутому.

 

5. Урізноманітнюйте ваше навчання

 

Нарешті, не зупиняйте  формальне навчання. Якщо ви закінчили навчання по одному підручнику, підберіть для себе інший і працюйте над ним. Ви зустрічаєтесь з новими словами, новими корисними фразами, він ознайомить вас з тими речами які не зустрічалися в першій книзі, або навпаки пояснить пройдений раніше матеріал  в тому або в кардинально іншому ключі.,що дозволить поставити ваші знання під сумнів , а потім докопатися до питання яке вас цікавить. Навчайтеся і удосконалюйте свої знання.

 

Диверсифікація є кращим способом  не тільки вивчення мови, а й її покращення і удосконалення. Це дуже цікавий процес ви постійно піддаєте мову , яку вивчаєте сумніву, і постійно переконуєтесь  втому , що робите успіхи. Ми сподіваємося, що ви зможете знайти творчі шляхи, щоб зробити ваше вивчення мови якомога різноманітнішим.

 

 

 

 

 
Powered by Professional Tutoring!. Designed by Kravchenko Andrii and Olga.