Company Logo

Китайська мова є однією з провідних мов світу.

Китайська мова є однією з провідних мов світу. По використанню її можна порівняти до англійської мови. Китайська мова може стати для вас гарною опорою у подальшому житті. Вивчивши китайську мову на належному рівні, ви будете мати змогу працювати закордоном, отримуючи, гідну заробітну платню. Також за словами фахівців, Китай являє: собою дуже перспективну країну в усіх її напрямках.

 Існує маса причин, щоб вивчити китайську мову :

1.   розвиток приватного бізнесу і економіки в Китаї;

2.   дешева і перспективна освіта в КНР;

     3.   багата культура і історія країни; 

     4.   величезна поширеність мови у світі.

Китайська мова дуже важка для вивчення на відміну від української та російської рідних нам та навіть від англійської де існують правила, які при бажанні легко освоїти, тому починаючи вивчати мову потрібно мати це на увазі.

    Всі хоча б раз в житті чули про труднощі у вивченні китайської, але не кожен уявляє наскільки це складно. Тисячі ієрогліфів, чотири тони, близько десяти регістрів і діалекти, якими так багата ця країна. До того ж китайська мова є тоновою, тобто одне й те  саме слово вимовляється з різною інтонацією має різне значення, а звуки мови значно відрізняються від українських і є важкими для вимови, через відмінності у будові артикуляційного українців та китайців. Тому студенту, який став на нелегкий шлях вивчення китайської мови перш за все слід звернути увагу на систему тонів. У путунхуа було закріплено чотири різних способи підвищення чи пониження інтонації, тобто чотири тони, які просто нумеруються. Тони настільки ж важливі для розуміння почутого, як і самі звуки слова. Одне і те ж поєднання звуків передає зовсім різні значення в залежності від того, яким тоном воно вимовлено.

Перший тон - високий, рівний, справляє враження незакінченого висловлювання.

         Другий тон - короткий, швидко висхідний. 

Третій тон- має низхідно-висхідну форму, справляє враження здивованого питання.

         Четвертий тон - короткий, швидко спадний, справляє враження категоричного наказу.

 У китайському алфавітному тексті ці чотири тони позначаються значками, що нагадують форму тону, наприклад: та, та, та, та. Знак тону ставиться тільки над голосною буквою.

1-     й          тон - та (мати) Біти (книга);

2-     й          тон - та (коноплі) БІіи (стиглий); 

3-     й          тон - та (кінь) Бігїі (вважати);

4-     й         тон - та (лаяти) БІіи (дерево);

Існує також нейтральний тон, який на письмі не позначається. Він вимовляється коротко та без наголосу.

Взагалі, щоб вивчити китайську мову, потрібно приділяти їй час кожен день. Обов'язково звертати увагу на чотири складові вивчення мови: читанню, письмовій частині, аудіюванню та усній практиці. Щодо усної практики, а саме тонів, слід вивчати кожен тон окремо, використовуючи його для кожного окремого складу. 

Для себе ви можете обрати будь-який спосіб вивчення китайської мови (курси, репетитори, підручники, веб-сайти, а також навчання в Китаї), який для вас буде найбільш продуктивним, але перш за все ми повинні визначитися з метою її вивчення, що в подальшому стане для вас відправною точкою.

Отже, як ми бачимо, китайська мова не припиняє дивувати своєю неповторністю та невичерпним багатством, що привертає увагу більшість людей. До її вивчення потрібно підходити з терпінням і старанням, повністю занурюючись у предмет, тоді ви досягнете поставлених цілей у вивченні китайської мови.

 На останок звернемо увагу, що у різних країнах світу відчинені Інститути Конфуція, які складають мережу культурно-освітніх китайських центрів. Такі інститути існують у 54 країнах світу. У .них пропонуються спеціальні програми щодо вивчення китайської мови студентами з різних країн. Метою Інститутів Конфуція є розвиток дружніх відносин за допомогою розповсюдження культури і мови Китаю. Наша країна не стала виключенням, ми можемо пишатися тим, що на даний момент віділення  Інституту Конфуція діють на базі 4 провідних університетів у нашій країні.    

Безумовно, англійська мова лідує за популярністю, із цим не посперечаєшся. В даний час людина з хорошим знанням англійської не викликає ніякого подиву тому, враховуючи вплив і перспективи розвитку Китаю, слід вивчати саме цю мову. 
Powered by Professional Tutoring!. Designed by Kravchenko Andrii and Olga.